Hürriyet Magazin

20 Kasım 2012 Salı

2012-2013 Sonbahar Kış Aksesuar Dosyası


Aksesuarlar! Bir zamanlar kıyafetlere figüranlık yapan parçalar, şimdilerde en sade stilin bile vazgeçilmezlerinden. İster vintage dokulu bir çanta, ister ahşap topuklu bir ayakkabı ya da rengarenk bir kolye... Küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratan bu güçlü parçalar, en gösteriş kıyafetten en abiye elbiseye kadar her görünüme stil sahibi bir hava katıyor.

Her sezon yeni bir akımla karşımıza çıkan aksesuarlar, bu sonbahar da tarzınızı tazelemek için birbirinden farklı trendlere bürünmeniz için sizleri bekliyor. Geçmişin tozlu yıllarından günümüze adapte edilmiş muhafazakar tasarımlar, parlak renkler, spor şık esintili süslemeler ve diğerleri; La Mode En Vogue’la sezonun arzu nesnelerini keşfetmeye hazır olun.
  
Renklerin Büyüsü

Yaz sezonunda yükselişe geçen yoğun renk paleti, sonbahar aylarında da etkisini sürdürmeye devam ediyor. Üstelik soğuk günlerin kasvetli havasının tersine, bu kez yayılan sadece renklerin armonisi değil; özellikle çanta ve stilettolarda rastladığımız esprili tasarımlar da fazlasıyla dikkatleri üzerlerine çekiyor. Yeşil, sarı ve mavinin ağırlıkta olduğu parlak tonlardaki aksesuarlar sezonun hit parçaları arasında. Ne kadar sade giyindiğinizin hiçbir önemi yok; çünkü bu stilde flaş renkler başrolde! Size kalan yaratacağınız renk fırtınasıyla tarzınıza yansıyan yoğun enerjiyi sonbahar modasına harcamak. Korkmayın; bu renklerle herkese yetecek kadar enerjiniz olacak.


Fütüristik Ruh

Sonbahar aksesuarlarının birbirleriyle zıtlıklarından doğan koşulsuz uyumu, fütüristik ruhla malzemelere yansıyor. Ahşap, pleksi, neopren ve cam; ayakkabıdan kemere, çantadan kolyeye hayal gücü yüksek tasarımlarla buluşuyor. Küçük göz oyunlarıyla derinliğin sağlandığı bu parçaları taşıyabilmenin formülü; bugünden değil, gelecekten seslenmek. Aksesuarlarda kullanılan malzemelerin genel görünümü kaplayan dominant havasını dağıtmanın en iyi yoluysa, kombin yaparken klasik küçük siyah elbise gibi tek renkli ve minimal çizgili tasarımları tercih etmekten geçiyor. Fark edilmek isteyenler, bu aksesuarlarla geleceğe adım atmaktan zevk duyacaksınız.     


Spor Şık

Ağır parçaları taşımaktan hoşlanmayanlar; günlük giyiminizi zenginleştirmek için ihtiyacınız olan tek şey spor şık aksesuarlar. Geçmiş sezonlarda bu stili yakalamak için spor bir çantayla şık bir ayakkabıyı birleştirme görevi size düşerken, yeni sezon tek bir tasarımda hem spor, hem şık detayları bir arada sunuyor. Özellikle spor bağcıklı, egzotik deri ya da lame rengi ayakkabılar ve spor şık dokuların birlikte kullanıldığı çantalar bunun en iyi kanıtı. Teninizin göründüğü kısa paça pantolonlar ve slim fit ceketlerle uyumlu bu parçaları, renkli pleksi materyallerin süslediği taşlı küpe ya da zincir kolyelerle zenginleştirebilirsiniz. Özellikle sezonun iddialı kasket şapkaları ve esprili figürlerinin yer aldığı aksesuarları spor şık tarzınıza yansıtarak, sıkı bir trend takipçisi olduğunuzu herkese gösterin.      


Muhafazakar

Sonbahar aksesuarlarını ele geçiren muhafazakar stili, bu kez geçmişin günümüze dönüşünü kutlamak için zengin bir geçit töreni hazırlığında. Klasik şıklığın minimal yorumu küt burunlu ve parmakları kapatan ayakkabıların ağırbaşlı tavrı, stile aynı zamanda nostaljik bir hava da kazandırıyor. Kürk yaka kolyeler ve broşların üzerlerindeki taşların cazibesi, her sezon olduğu gibi bu sezon da oldukça dikkat çekici. Sert ve keskin formlardaki çantalar, gösterişsiz şıklığı temsil ederken, stilde öne çıkan altın ve bronz rengin hakimiyeti altındaki kolye, bileklik ve yüzüklerin yaydığı zengin havayı dengeliyor. Değeri ipek fular ve eşarplarsa, geçmişle bugün arasındaki güçlü bağı pekiştiriyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...