Hürriyet Magazin

14 Ağustos 2013 Çarşamba

2014 Resort Defilelerinden Ara Sezonun Kurtarıcı Parçaları


Kış ve yaz defileleriyle yetinip, merakla yeni sezonun gelişini beklemeye koyulduğumuz günler geride kaldı. Artık moda seçimlerimize yön verecek güçlü trendlerle sezon öncesi küçük kaçamaklara karışmak için Resort ya da diğer bir adıyla, Cruise koleksiyonları var. İşte, ara sezonda herkesden bir adım önde olmanıza yardımcı olacak Resort trendlerinin bir özeti.      Cruise Ekolü

Genelde yaz sezonunda yükselişe geçen denizci teması, sıkça işlendiği Resort defileleriyle ara sezonda da etkisini sürdüreceğinin sinyalini verdi. Denizci üniformasından esinlenerek feminen formlarla revize edilen look'larda, hemen her şeyle rahatça kombinlenebilen belirgin cruise motifleri, marin desenleri ve breton çizgiler göze çarpıyor. Yumuşak katmanlar ve maksi, yüksek bel, geniş paçalı pantolonların hakimiyetini sürdürdüğü denizci temasının ara sezonda en iddialı tamamlayıcılarıysa dikkat çekici neopren aksesuarlar. 


Süet Paleti
Resort koleksiyonlarıyla sezona hızlı bir dönüş yapan süet kumaşlar, efsanevi kadın silahşör Calamity Jane'den esintilere birleşerek etrafta maskülen bir hava estiriyor. Süet kumaştan blazer'lar, mini şortlar ve motorcu ceketleri, ara sezonun en kullanışlı parçalarından... Ancak bu sefer klasik Safari temasını unutun; aksine zümrüt yeşili, lila ve fuşya tonlarıyla süet daha önce hiç alışık olmadığınız kadar güçlü bir renk paletiyle karşınızda. 


Başrolde Pantolonlar
Ara sezonun gözde ikilisi bluz - pantolon, gösteriş ve rahatlığın ilginç birlikteliğini sunuyor. Skinny formların yerine bol, hacimli pantolonların başrolde olduğu Resort defilelerinde mavi, siyah, beyaz, pembe, gri ve lacivert gibi renkler sunan tasarımcılar çoklu kombin alternatifi sağlıyor. Kumaşlarda özellikle saten ve penyenin göze çarptığı pantolonlar, üzerine giyilen gömlek ya da bluzlarla kurtarıcı bir rol üstlenirken, şık ve bohem bir hava yaratmak için de bire bir.   


Kısa Üstler
Son birkaç sezondur abdominal bölgeyi sergileyen kısa üstler, Resort koleksiyonlarının katmanlı formlarıyla bu kez nispeten daha mütevazı bir şekilde karşımızda. Ara sezonda özgürlüğün tadını sportif parçalarla çıkaracağımıza işaret eden kısa üst trendi, günlük stili sıradanlıktan kurtaracak en güçlü silah olmaya aday. Özellikle klasik parçaları kısa, deri üstlerle kullanmak sadeliği kusursuz bir boyuta taşıyacak.


Joker Dantel
Tasarımcılar, Resort koleksiyonlarında kumaşlar üzerinde adeta bir sihir yapıp, dantelin rolünü jokeriyle değiştirdiler. Yeni teknolojiler sayesinde, dantele fütüristik bir rol katıp geometrik deliklerle süslü bir kumaş haline dönüştüren dahiler, ara sezonda güçlü bir değişimi podyumdan sokağa taşıyorlar. Vualden ilham alan file dokuma formlarıyla yepyeni bir havaya bürünen dantel üst ve elbiselerle, seksapelitenizi ortaya çıkarmak için fazla düşünmenize gerek kalmayacak.  Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...